Wózek Unicar

ultranowoczesna technologia zapewniająca doskonały transport

Konstrukcja antybakteryjna

System Telelift jest optymalnie zaprojektowany do użytku w sterylnych i higienicznie wymagających obszarach.

Powierzchnie pojazdów UniCar pokryte są antybakteryjną DURA®care, która skutecznie spełnia wymagania higieniczne nowoczesnego szpitala. Optymalne promieniowanie UV-C dezynfekuje wnętrze całego pojazdu na żądanie lub cyklicznie.

Zawieszona wkładka

Wkładka wahadłowa znajduje się w pojeździe, zapewniając, że płyny pozostają poziome podczas transportu, są traktowane ostrożnie i nie są potrząsane. W przeciwieństwie do pneumatycznych systemów rurowych, nie ma ryzyka hemolizy lub niebezpieczeństwa uszkodzenia krwi.

Trolley ID

Każdy pojazd wyposażony jest w stały numer identyfikacyjny, pozwalający na 100% monitoring. To wraz z osobistym kodowaniem PIN-u podczas załadunku i rozładunku pozwala na pełne monitorowanie wszystkich przesyłek.

Elektroniczny zamek pokrywy

Elektroniczne pokrywy blokujące chronią ładunek przed nieuprawnionym usunięciem podczas transportu.

Obsługa jedną ręką

Nowa, jednoręczna obsługa pojazdu sprawia, że ​​obsługa jest jeszcze łatwiejsza dla personelu i dodatkowo minimalizuje zapotrzebowanie na półki.

Technologia bezpieczeństwa zapewniająca bezproblemową pracę

Pojazdy są wyposażone w zderzaki, które zatrzymują je przy najmniejszym dotknięciu.


Co jest transportowane?

Większość materiałów szpitalnych jest lekkich. Pojazdy UniCar mają ładowność 36 litrów i mogą przenosić ładunki do 15 kg. W porównaniu z innymi systemami transportowymi stosowanymi w szpitalach, Telelift UniCar jest wszechstronnie utalentowany.

Telelift UniCar to idealne rozwiązanie do szybkiego i niezawodnego transportu pomiędzy różnymi obszarami szpitala. System UniCar tworzy całościowy, zintegrowany system logistyki szpitalnej, łącząc się z innymi interfejsami systemów logistycznych (farmacja, przechowywanie, oddziały).

Nasze pojemniki transportowe pokryte jonami srebra sprawiają, że przepływ materiałów z i do najważniejszych stacji wartości dodanej (obszar operacyjny, oddział intensywnej terapii, bank krwi, laboratorium, patologia) jest bezpieczny, przejrzysty i higieniczny.

Pneumatyczne systemy rur z drugiej strony koncentrują się głównie na transporcie stałych pojedynczych próbek laboratoryjnych (transport próbek krwi jest niemożliwy) i nie można ich używać do wielu zadań transportowych ze względu na ich minimalną objętość. Transport ręczny nie jest wystarczająco wiarygodny w przypadku wielu towarów.

Ogólne zalety systemu TELELIFT

 • znacząco przyczynia się do oszczędności i poprawy jakości
 • wydajny przepływ materiałów
 • spełnia surowe przepisy dotyczące higieny
 • oferuje niezawodny transport próbek mikrobiologicznych, produktów radioaktywnych i cytotoksycznych, zapewniając w ten sposób wysoki poziom ochrony personelu
 • bezpieczna, łatwa obsługa dla personelu
 • kodowanie wózka
 • łatwo dostosować do nowych logistycznych wymagań operacyjnych
 • oszczędność miejsca i możliwość elastycznego wdrożenia dzięki systemowi elementów konstrukcyjnych
 • spójna, szybka dostępność przedmiotów, zwykle w czasie poniżej 10 minut
 • brak uszkodzonych przedmiotów
 • może być używany do wysyłek zaplanowanych i doraźnych
 • dostępność całodobowo
 • szybka konserwacja, szybkie ponowne wdrożenie